JASMÍNKA – Pomáhejte s námi!

JASMÍNKA – Pomáhejte s námi!

Toto je ve zkratce Jasmínčin příběh…
Už je to více jak rok od události, která změnila život šestileté Jasmínky Tomkové z Brna a všech jejich blízkých. Dne  21.ledna 2014 ji společně s její starší sestrou Anežkou na přechodu srazilo rychle jedoucí auto. Obě letěly vzduchem více jak 15 metrů. Po převozu do nemocnice byly dívenky několik dní v umělém spánku. Anežka se ze všech relativně drobných zranění zotavila po celkem krátké době. Jasmínka však utrpěla silný otřes mozku s velkým otokem a vnitřním krvácením. Z rozesmáté holčičky, která byla pro všechny kolem andílkem, se na dlouho stala Šípková Růženka, spící v nemocničním pokoji se spoustou přístrojů. V prvních hodinách po nehodě bojovala o život. V současné době je od června v domácím ošetřování a péči zejména maminky. Plně vnímá, rozumí a reaguje.
Dlouho měla tracheostomickou kanylu a zatím nedokáže mluvit ani dobře kousat a polykat (jen kašovitou stravu). Většinu tekutin stále dostává hadičkou přímo do žaludku. Z mozku ji vede pod kůží další hadička, která odvádí přebytečný mozkomíšní mok do dutiny břišní. Vědomý pohyb je pouze minimální, s velkým vypětím a obtížemi. Pravidelně jezdí na rehabilitace a cvičí Vojtovu metodu. Svůj stav snáší velmi statečně, často se usmívá, hodně se snaží a s viditelnou radostí reaguje na všechny vhodné podněty. Po malinkatých krůčcích jde stále kupředu. Čeká ji a všechny kolem ještě dlouhá cesta. Stále však věříme, že má šanci vrátit se do běžného života.
Nedávno byla u zápisu do školy a byla přijata do nově připravované speciální integrované třídy při Waldorfské základní škole a mateřské škole Brno.

Jak pomoci?

Velvet Smile, o.p.s. se snaží pomoci Jasmínce a její rodině, která o ni pečuje a ulehčit všem v nelehké situaci. Ze srdce děkujeme, jestli nám v této naší snaže budete nápomocni.
I) AKTUÁLNÍ – finanční pomoc – úhrada speciální rehabilitace (tzv. Vojtova metoda),
II) nákup / finanční pomoc – pleny (pouze částečně hrazeno zdrav. pojišťovnou),
III) s nástupem do 1. třídy bude Jasmínka potřebovat novou speciální polohovací sedačku.

S dotazy nás prosím kontujte cestou zpráv na FB Velvet Smile, o.p.s. nebo emailu: smile@velvetsmile.com

Děkujeme, že pomáháte!Jas_1 Jas_2 Jas_3 Jas_4 Jas_5 JASMÍNKA