Historie

„S Vici jsme se potkaly před osm lety. Přesně to bylo v roce 2006, kdy probíhaly přípravy projektu s názvem „Vysočina pro Krtečka“. Jednalo se o akci na podporu Nadačního fondu dětské onkologie Krtek. Projekt, který byl podporován také krajem Vysočina, vznikl zejména díky agentuře 5,5 HR – human resources management, s.r.o. Součástí projektu byl nejen závěrečný benefiční koncert v Horáckém divadle v Jihlavě, ale i soutěž o nejlepší obrázky s tématem krtečka. Do soutěže byly zapojeny třídy 1. stupně základních škol kraje Vysočina. S Vici jsme po hlasování o nejhezčí obrázky objížděly jednotlivé základní školy a předávaly malým výhercům dárky.

Naší další společnou akcí byly „Brněnské běhy a koncert pro Krtka“, které se konaly v květnu roku 2007. Brněnský 1/2maraton a kratší běhy pro děti na náměstí Svobody byly zpestřeny o koncert, na němž mimo dalších umělců vystoupila také Victoria se svojí taneční skupinou. Příjemné chvíle jsme s Vici strávily při jejích návštěvách na Klinice dětské onkologie FN Brno a na letním táboře, který se pravidelně organizoval pro onkologicky nemocné děti a jejich kamarády.

Myslím si, že díky společně strávené době jsme se víc sblížily a zjistily, že jsme napojeny na stejnou vlnu. V kontaktu jsme s Vici zůstaly i následující roky, a to i přesto, že jsme se každá věnovala vlastní profesní kariéře. Nyní nastal zřejmě ten správný čas, aby nás osud svedl zpět dohromady a my se rozhodly, spolu
s dalšími lidmi, jimž obě důvěřujeme, založit vlastní charitativní organizaci a pomáhat lidem, jež pomoc a podporu nás ostatních potřebují.“, vzpomíná na společné začátky Věra Kadlecová.